Chcę oglądać Twoje nogi!- wybieramy nogi do stołu

26-07-2020

W domu centralnym miejscem spotkań często jest stół. To wokół niego dzieje się najwięcej, to przy nim chcemy gromadzić się z rodziną, czy znajomymi. Zatem jeśli jest on tak ważnym meblem w pomieszczeniu, warto zadbać by prezentował się wyjątkowo, stanowił o wnętrzu i nadawał mu wyjątkowego charakteru. Oprócz blatu, niezwykle ważnym elementem tego mebla są nogi. Długie, krótkie, z materiałów naturalnych, czy sztucznych, pstrokate, czy neutralne- każde nogi od stołu mogą być jego (a zarazem wnętrza) specjalną wizytówką. Jak zatem je dobierać? Czym się kierować? O tym przeczytasz poniżej.

Nogi do nieba

W przypadku nóg do stołu? Warto to przemyśleć, bowiem od długości nóg zależy wysokość stołu, a by siedzieć przy nim wygodnie, trzeba dobrać pasujące do niego wysokością krzesło. Warto więc zastanowić się, jakie przeznaczenie będzie miał stół. Stoły jadalne mają najczęściej między 72 cm a 80 cm wysokości, pod uwagę przy wyborze wysokości należy brać nasz wzrost oraz grubość blatu. Nie chcemy przecież siedzieć zbyt zgarbieni ani mieć talerza pod nosem! Inna wysokość stołu oraz dopasowanie krzesła przyda się do gry w planszówki, inna, do leniwego przesiadywania z kawą o poranku. Zatem kluczem do sukcesu jest ustalenie przeznaczenia mebla.

Design 

Jeśli już wiesz, jak wykorzystany będzie Twój stół, czas dopasować go do przestrzeni, w jakiej stanie. Choć modne jest projektowanie pomieszczeń na zasadzie kontrastów, warto nie przesadzać z wyborem, ponieważ rzeczy zbyt ekstrawaganckie lub po prostu odstające od reszty szybko się nudzą. Przy wyborze kształtu i koloru oraz tworzywa należy kierować się wytrzymałością, a co za tym idzie, brać pod uwagę obciążenia stołu. Specjaliści pomogą dobrać odpowiednią podstawę do stołu i tym samym ułatwią nam cały proces. Na stronie https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu znajdziesz nie tylko szeroki asortyment, ale też fachową pomoc i inspirację. Wielkość blatu ma także ogromne znaczenie. 

Duże powierzchnie należy wzmocnić dodatkowymi nogami, by stół się nie złamał lub nie chwiał. Przy tych dodatkowych wzmocnieniach można pokusić się o dwa rodzaje nóg- takie, które będą reprezentatywne, zdobiące i na przykład grubsze, i te, które będą dodatkowym wzmocnieniem (jaśniejsze, cieńsze czy nawet przezroczyste). Popularne, bo wytrzymałe i uniwersalne są obecnie nogi wykonane z metalu, chromowane lub kute. Pod względem wzornictwa i trwałości są uważane za najbardziej atrakcyjne. Nadają się do wielu pomieszczeń- od prywatnych po publiczne, takie jak kawiarnie czy parki. Równie często wybierane są podstawy drewniane- często zdobione czy wykonane z wysoko jakościowego surowca.

Łatwość montażu

Gdy kupujemy wyposażenie, nie chcemy patrzeć, jak leży w opakowaniu, lecz z niego korzystać, patrzeć, cieszyć się nim. Dobry producent dostarczy nam produkt łatwy w montażu, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się nowym stołem, zapraszać gości i wspólnie spędzać przy nim niezapomniane chwile. Przy wyborze nóg do blatu pamiętaj, by zapytać sprzedawcę o możliwość regulacji nóg i instrukcję montażu. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas- montaż może być miłym doświadczeniem i pieniądze- możliwość regulacji nóżek zaoszczędzi opłacanie fachowców do poprawek, czy kupowanie podkładek do wypoziomowania blatu.

Comments are closed here.